Haradinaj thotë se këshillat e Dacit janë çdoherë me interes për Kosovën

Haradinaj thotë se këshillat e Dacit janë çdoherë me interes për Kosovën

09 November 2018 18:23

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takimin kryetarin e Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Kosovës, akademik Nexhat Dacin, për të cilin ka thënë se këshillat e akademik Dacit janë çdoherë me interes për vendin.

“Gjithnjë kënaqësi të shkëmbej mendime për rrethanat aktuale politike me Kryetarin e Akademisë së Arteve dhe Shkencave, Nexhat Dacin”, ka shkruar Haradinaj në Facebook, duke publikuar edhe fotografi me të.

Si politikan me përvojë të gjatë dhe pjesëmarrës aktiv në shumë procese të rëndësishme të shtetkrijimit,thotë Haradinaj për Dacin, këshillat e Akademik Dacit janë çdoherë me interes për vendin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme