Arbëri

Kurz takohet sot me Thaçin e Haradinajn

Kurz takohet sot me Thaçin e Haradinajn
 

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, Kurz do të pritet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.