Arbëri

Me homazhe nderohet Astrit Dehari në 2 vjetorin e vdekjes

Me homazhe nderohet Astrit Dehari në 2 vjetorin e vdekjes
 

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, familjarë, shokë dhe miq kanë bërë homazhe sot tek varri i Astrit Deharit në dy vjetorin e vdekjes së tij në burgun e Prizrenit.

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti tha se drejtësia e Astritit në Kosovë është vet liria.