VV thotë se qeveria Haradinaj pati më shumë skandale se punë në 14 muaj

VV thotë se qeveria Haradinaj pati më shumë skandale se punë në 14 muaj

23 October 2018 14:49

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se qeveria Haradinaj më shumë ka pasur skandale për 14 muajt e punës së deritashme, sesa punë.

Nënkryetari i kësaj partie, Besnik Bislimi u shpreh se qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj po e degradon ekonominë e vendit.

“Qeveria ka degraduar ekonominë e shtetit, ka shkelur legjislacionin vendor dhe Marrëveshjen për Stabilizim Asociim. Qeveria e Kosovës ka marrë disa vendime për sektorin e ekonomisë, rezultati i tyre është shkatërrimi i konkurrencës, shkelje e marrëveshjes se MSA-së, dëmtim i pronës publike", tha ai.

Përmes një konference, ai ka thënë se vendimi i qeverisë për zhvendosjen e banorëve të Shipitullës është skandaloz. Ka përmendur edhe vendimin për rritje të pagave, të cilin vendim e ka quajtur selektiv.

Sipas tij, sa më shpejtë që ndalet kjo qeverisje, aq më e shkurtër do të jetë lista e skandaleve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme