Tahir Sopi

Aktiviteti i pingpongut në Kosovë, bartet ne shtëpitë e garuesve 30 March 2020 20:13

Festimi i ditës botërore të pingpongut, që është më 6 prill, këtë vit do të bëhet ndryshe prej viteve tjera, për shkak të përhapjes së koronavirusit. Federata...

Pandemia ndërpreu rikthimin e fuqishëm të Pejës në basketbollin kosovar 28 March 2020 11:38

Pas triumfit në Kupën e Kosovës në basketboll, te KB Peja po bëheshin gati që këtë edicion ta mbyllnin në mënyrën më të mirë të mundshme, edhe me dy trofe të tjerë...

Polonia dhe Turqia, opsione për duelin mes Moldavisë e Kosovës 07 March 2020 09:27

Kur kanë mbetur edhe gjashtë muaj te përballja mes Përfaqësueses së Moldavisë dhe Kosovës në kuadër të Grupit 3 të Ligës C të Ligës së Kombeve, Federata e Futbollit...

Ish-lojtari i NBA-së kërkon ta shkruajë historinë me Yllin, të fitojë titullin 07 March 2020 08:30

Basketbollisti që ka bërë karrierë në ligën më të fortë të basketbollit në botë NBA, Vander Blue, është transferuar për vetëm një arsye te skuadra e Golden Eagle...

Gashi dhe klubi i tij Ballkani po rriten bashkë 16 February 2020 08:39

Para shtatë muajve iu bashkua Ballkanit të Suharekës në kërkim të një skuadre stabile. Por i ka dalë shumë më ndryshe, në fakt shumë më mirë. Mesfushori Kushtrim Gashi po e...

Pullat postare, dëshmi e miqësisë Kosovë – Japoni 14 February 2020 14:39

Ambasadori i Kosovës në Japoni, Leon Malazogu, e ka vlerësuar si dëshmi të miqësisë mes dy popujve, lansimin e pullave postare me fotografitë e xhudistëve kampionë dhe të tjerave me motive nga...

Kosova peshon mbi 100 milionë euro 13 February 2020 08:17

Përfaqësueses së Kosovës në futboll, të mërkurën, i është rritur vlera për gjashtë milionë euro, e pak ditë më parë edhe për 19 milionë të...

Java e kupës 11 February 2020 09:20

Të martën (sot) nis gara përfundimtare për trofeun e parë të këtij edicioni në basketbollin e Kosovës. Në palestrën “Mizahir Isma” të Rahovecit, për pesë ditë...

Hoxha la Belgjikën për të vazhduar karrierën në Kosovë 09 February 2020 09:02

Mesfushori ofensiv, Medjon Hoxha, pritet të jetë “armë” shtesë e Feronikelit në repartin e sulmit gjatë pjesës së dytë të këtij edicioni në Superligën e...

Porta e Kosovës, kurrë më e pasigurt 07 February 2020 08:24

Hekuran Kryeziu ka nisur të luajë, e Arbër Zeneli ka nisur të stërvitet, e së shpejti pritet edhe të luajë. Të tjerët, si Milot Rashica, Vedat Muriqi e Amir Rrahmani, kanë mbajtur formën...

Federata merr masa për skandalin, pasi e heshti për interesa të saj 06 February 2020 08:50

Nga një e ndezur e cigares me uniformë të Përfaqësueses në pritje të aeroplanit, dukej skandal i mjaftueshëm nga lojtarët e futsallit për të mos i marrë fare me vete. Por Federata e...

Giacomo Nava, gardiani italian i Llapit 02 February 2020 09:12

Në orët e vona të 7 janarit, skuadra e Llapit përmes rrjetit social Facebook, njoftoi për “transferimin e madh” të afatit kalimtar të janarit. Në mënyrë të ngjashme, pak a...

Xhudo mbetet sporti numër një në Kosovë 31 January 2020 08:33

Xhudo është konfirmuar si sporti kryesor në Kosovë derisa boksi dhe mundja janë ngritur në kategorinë B për këtë vit, falë rezultateve të vitit të shkuar, ka njoftuar Komiteti Olimpik...

“Championsi” kombëtar merr sinjalet e para pozitive nga UEFA 30 January 2020 08:25

Shtëpia evropiane e futbollit (UEFA) ka dhënë sinjale pozitive për Kupën “Shën Tereza”, që është projekt i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Federatës...

Gjysma e Superligës nuk e njeh Komitetin Ekzekutiv të FFK-së 29 January 2020 08:48

Kuvendi Zgjedhor për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv (KE) të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është mbyllur të hënën me shumë pakënaqësi, e ato vetëm sa...

“Ballistët” nga Tetova u bashkohen “Dardanëve”, “Plisat” ua ruajnë shpinën 29 January 2020 08:30

Pak orë pasi grupet maqedonase të tifozëve, njoftuan se janë bërë bashkë në përkrahje të Maqedonisë së Veriut për ndeshjen e plejofit të Ligës së Kombeve kundër...

Kuvendi i zhurmshëm konfirmon ndarjen në futbollin kosovar 28 January 2020 08:41

Përfaqësues të gjashtë klubeve të Superligës lëshuan Kuvendin Zgjedhor për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), në shenjë...

Rexha, kapiteni 18-vjeçar i “vreshtarëve” 26 January 2020 09:32

Është njëri prej basketbollistëve më të rinj në moshë në skuadër, por që ka goxha përgjegjësi. Bardhi Rexha është zhvilluar në gjeneratat e reja të KB Rahoveci,...

Skuadrat kosovare duhet ta luftojnë diskriminimin edhe në ndeshje përgatitore 23 January 2020 08:20

Skuadrat kosovare të futbollit kanë zgjedhur Antalian për të mirat që ofron. Dhe të pesë skuadrat e Superligës që synojnë titullin e kampionit kanë shkuar apo do të shkojnë në...

Raboshta, sulmuesi që la Vushtrrinë në kërkim të sukseseve me Llapin 19 January 2020 08:46

Edicionin e nisi te Vushtrria që u kthye në Superligë, por do ta mbyllë me fanellën e Llapit, të cilit ekip iu bashkua këtë muaj. Është ky sulmuesi nga Shqipëria, Jasmin Raboshta, që po...