Sport

Fitorja ndaj Ganës nuk i mjafton Uruguait

FOTO: AP
 

Giorgian de Arrascaeta shënoi dy gola për fitoren 2:0 të Uruguait ndaj Ganës. Për kohë të gjatë fitorja i mjaftonte Uruguait për të avancuar në fazën nokaut të Kupës së Botës. Por pas golit të Koresë së Jugut në minutën e 91-të të ndeshjes ndaj Portugalisë, fitorja 2:0 më nuk ishte e mjaftueshme për Uruguain.

Dhe Uruguai u ndal në fazën grupore të Botërorit në Katar.