Sport

Ndeshja e parë në Suharekë trimëron Ballkanin para takimit me Gjilanin

 

Ballkani ka kohë të gjatë që nuk ka luajtur në shtëpinë e tij në Suharekë, në stadiumin me bar sintetik. Dhe për herë të parë në edicionin e sivjetmë, do të luajë në Suharekë para tifozëve vendas, në një ndeshje shumë të fortë. Ballkani të dielën në orën 13:00 ballafaqohet me skuadrën e Gjilanit.

Dhe pavarësisht vështirësive organizative nëpër të cilat po kalon skuadra gjilanase, njeriu në formë i suharekasve, Armend Thaqi, kërkon kujdes maksimal.