Sport

Kuqezinjtë të gatshëm për “finalen” në Tel Aviv

 

(KD) – Përzgjedhësi Edoardo Reja insistoi se ndeshja kundër Izraelit në Ligën e Kombeve është tejet e rëndësishme për përfaqësuesen e Shqipërisë. Në konferencën për shtyp të mbajtur të premten, përzgjedhësi i Shqipërisë tha se gjatë tërë javës ndeshja është përgatitur sikurse të jetë një finale. Tekniku italian insistoi se Shqipërisë i kryen punë vetëm fitorja në Tel Aviv në mënyrë që në fund të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve të përfundojë e para në grup dhe të promovohet në Ligën A për sezonin e ri.

Dueli mes Izraelit dhe Shqipërisë zhvillohet në Tel Aviv të shtunën prej orës 20:45 dhe i takon Grupit 2 të Ligës B. Aktualisht Shqipëria është e treta në grup me një pikë, katër më pak se Izraeli që është lider. Por Shqipëria ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Vendin e dytë e zë Islanda e cila do ta vizitojë Shqipërinë të martën në ndeshjen e fundit të këtij edicioni të Ligës së Kombeve. Rusia është dashur të garojë në këtë grup, por u pezullua.