Sport

Llapi synon mbrojtjen e Kupës, Drita ta kthejë pas më shumë se dy dekadash

 

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ishte i buzëqeshur para se të pranonte pyetjet nga gazetarët në konferencën para ndeshjes finale të Kupës së Kosovës, që u mbajt të mërkurën. Por kur trajneri llapjan nisi të fliste për synimin që ka ekipi i tij në finale të Kupës kundër Dritës ndryshoi pamje në fytyrë. Tha se synimi i Llapit është mbrojtja e trofeut të Kupës, derisa te Drita presin triumfin në Kupë pas më shumë se dy dekadash. Finalja e Kupës së Kosovës zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe nis nga ora 20:00. Batatina insistoi se ka besim te futbollistët e tij për ta fituar duelin ndaj Dritës, i cili do të jetë edhe i fundit për këtë sezon.

“Skuadra është në formën e duhur duke ditur se brenda ekipit të Llapit kemi kontingjent të lojtarëve shumë cilësorë, të cilët kanë mbajtur barrën kryesore në kampionat, barrën kryesore në Kupë dhe mendoj që në finale e gjithë skuadra do të jetë e gatshme për ta dhënë maksimumin ashtu siç kam menduar ta luaj në këtë ndeshje finale. Një grup, i cili është i bashkuar në nivelin më të lartë, një grup i cili ka arritur të jetë në finale.