Sport

Lëvizje magjike e reprezentuesit italian në futsall [VIDEO]

 

Përfaqësueset e futsallit të Italisë dhe Finlandës kanë barazuar 1:1 në xhiron e parë të Grupit B të Kampionatit Evropian që po mbahet në Holandë.

Finlanda kaloi në epërsi me anë të Henri Alamikkotervos në sekondën e 53-të të lojës, por dy minuta më vonë Douglas Nicolodi barazoi për italianët.