Sport

City kërkon 50 milionë euro për Sterlingun

 

Sulmuesi Raheem Sterling mund të largohet nga skuadra e Manchester Cityt në janar të vitit të ardhshëm. Mirëpo, ekipi që dëshiron ta transferojë Sterlingun duhet të paguajë 50 milionë euro dëmshpërblim.

Te City, tashmë i kanë caktuar çmimin Sterlingut prej 50 milionë eurosh pasi anglezi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Pep Guardiola dhe këtë edicion e ka humbur vendin e titullarit në ekip.