Sport

Brooksi diagnostikohet me kancer

 

Mesfushori i Uellsit dhe Bournemouthit, David Brooks, ka bërë të ditur se është diagnostikuar me kancer.

24-vjeçari do ta nis shërimin javën tjetër. Brooks është paraqitur 21 herë me Uellsin. Ishte pjesë e përfaqësueses uellsiane javën e kaluar, ndërsa i ka përgëzuar mjekët e përfaqësuseses për zbulimin e sëmundjes së tij.