Sport

Anglia paguan çmimin për gabimet brenda dhe jashtë fushës

Anglia paguan çmimin për gabimet brenda dhe jashtë fushës

Para ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kombeve të UEFA-s, seleksionuesi Gareth Southgate tha se ekipi i tij e ka marrë shumë seriozisht turneun e ri dhe sfidën me Holandën.

“Ne duam të futemi në zakonin e fitoreve”, kishte thënë ai. Por pas humbjes 3:1 të enjten mbrëma, Anglia u ankua për një zakon tjetër - atë të disfatave në gjysmëfinale.