Sport

Arsenali interesohet për Barellan

 

Skuadra e Arsenalit ka shprehur interesim për mesfushorin e Cagliarit, italianin Nicolo Barella, përcjellë të mërkurën "The Star".

Barella 22-vjeçar, pëlqehet nga trajneri i Arsenalit, Unai Emery që e sheh si përforcim të duhur për edicionin e ri. Barella është njëri prej më të dalluarëve në Serie A si mesfushor defensiv dhe kartoni i tij, vlerësohet rreth 50 milionë euro, transmeton Koha Ditore.