Sport

Prishtina nuk merret vesh me FBK-në, anulon pjesëmarrjen në Ligën Ballkanike

Prishtina nuk merret vesh me FBK-në, anulon pjesëmarrjen në Ligën Ballkanike
Foto: Ilustrim
 

Klubi i Z Mobile Prishtina përmes një emaili dërguar BIBL-it, ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e kësaj lige pasi nuk ka arritur marrëveshje me FBK-në.

Prishtina në këtë email ka sqaruar se nuk ka pasur pajtueshmëri për pjesëmarrje në superligën e Kosovës, në FIBA Europe Cup dhe në Ligën Ballkanike dhe për këtë shkak kanë vendosur të anulojnë pjesëmarrjen në garën ballkanike.