Botë

Biden e Zelensky pajtohen për shtimin e sanksioneve ndaj Rusisë

Biden e Zelensky pajtohen për shtimin e sanksioneve ndaj Rusisë
Foto: AP
 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka zhvilluar të mërkurën një bisedë telefonike me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, për ta informuar atë për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Ukrainën, raportoi CNN-i.

Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se Bideni dhe Zelensky kanë folur për rreth një orë.