Botë

Ish-ministri francez përballë akuzave të reja për përdhunim dhe abuzim seksual

 

Ish-ministri i qeverisë franceze po përballet me akuza të reja për përdhunim dhe abuzim seksual pasi disa gra dolën në një dokumentar televiziv për të dëshmuar se ai i kishte sulmuar ato.

Pretendimet vijnë katër vjet pasi Nicolas Hulot, 66 vjeç, u akuzua për herë të parë për përdhunim nga mbesa e presidentit të ndjerë socialist François Mitterrand.