Botë

91 persona në Korenë Jugore pas kurimit rezultojnë sërish pozitivë me Covid-19

Foto: Retuers
 

Zyrtarët në Korenë Jugore të premten kanë raportuar se 91 persona që ishin kuruar kanë rezultuat sërish pozitivë me Covid-19.

Jeong Eun-kyeong, drejtor i Qendrave Koreane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (KCDC), tha në një konferencë për media se virusi me shumë gjasë mund të jetë “riaktivizuar”, se sa që personat janë “riinfektuar”, raporton Reuters.