Subaru prezanton konceptet e reja të Foresterit dhe Imprezas

Subaru prezanton konceptet e reja të Foresterit dhe Imprezas

26 December 2018 16:01

Kufizimet e performancës së lartë ishin oksimoron derisa ato thyen markat premium BMW, Mercedes dhe Audi. E fundit në një rresht është koncepti STI i Subaru Foresterit.

Foresti STI do të debutojë më 11 janar në Tokio dhe dallohet nga ngjyra Fighter Grey, dhe një sistem frenimi Brembo të performancës së lartë.

Koncepti gjithashtu ka një maskë frontale të ridizajnuar me shenjën STI, dhe një mbrojtës të përparmë agresiv para, transmeton ksp.

Subaru fsheh detajet e performancës, por njofton një shtesë e-Boxer të para ngarkuar. E-Boxer-i standard ka një motor me katër cilindra 2.0-litërsh që zhvillon 145 kuajfuqi.

Përveç STI Forestier, Subaru gjithashtu do të tregojë konceptin STI Impreza, një hatchback që është pak i njohur. Subaru gjithashtu do të shfaqë Levorg dhe WRX STI në Tokio.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme