Arbëri

Vatra të reja të zjarrit në Gjakovë e Malishevë

 

Vatra të reja të zjarrit janë identifikuar edhe në Komunën e Gjakovës dhe Malishevës.

Këtë e ka konfirmuar për KOHËN, zëdhënësi i Policisë në rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj. Ai ka deklaruar se ekipet e zjarrfikësve bashkë me qytetarët janë duke u munduar t’i lokalizojnë vatrat e zjarrit.