Arbëri

Sejdiu kritikon Kurtin e Osmanin për mosreagim ndaj situatës me COVID në Kosovë

Sejdiu kritikon Kurtin e Osmanin për mosreagim ndaj situatës me COVID në Kosovë
 

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani për mosreagimin lidhur me vdekjet e ditëve të fundit nga COVID-19.

Përmes një postimi në Facebook, Sejdiu ka shkruar vetëm në katër ditët e fundit si pasojë e infektimit me koronavius kanë vdekur 40 persona dhe në total sot janë 97,966 raste pozitive dhe 1,988 jetë të humbura.