Arbëri

Sot mot me diell në Kosovë

 

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.