Arbëri

Rumania nis një aeroplan me 52 efektiv special për Shqipëri

Rumania nis një aeroplan me 52 efektiv special për Shqipëri
 

Rumania ka nisur ndihmat e para për Shqipërinë, e cila u godit nga një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë në orët e para të mëngjesit.

Lajmin e bën të ditur kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste në Shqipëri, Taulant Balla, i cili deklaron se Rumani ka nisur drejt Shqipërisë një avion me 52 efektivë specialë për situata emergjencash civile dhe furnizime për përballimin e kësaj situate shumë të vështirë.