Arbëri

Sveçla: VV mbështet taksën, por jo Qeverinë Haradinaj

 

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se partia që ai përfaqëson mbështet taksën ndaj mallrave serbe, por këtu përfundon mbështetja e veprimeve të kësaj qeverie.

Në një intervistë në Interaktiv të KTV-së, Sveçla ka thënë se kërkesa për të hequr taksën është kërkesë e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe bashkësia ndërkombëtare, e ndodhur para një qëndrimi shumë të fortë të Serbisë, normalisht pastaj që presionin e kthen ndaj institucioneve të Kosovës.