Kryeministrja e Serbisë e quan “ditë të keqe” ditën e formimit të Ushtrisë së Kosovës

Kryeministrja e Serbisë e quan “ditë të keqe” ditën e formimit të Ushtrisë së Kosovës

14 December 2018 12:50

Beograd, 14 dhjetor – Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq deklaroi sot se “kjo nuk është një ditë që i kontribuon stabilitetit në rajon”, porse Serbia do të vazhdojë rrugëtimin e saj të paqes e të stabilitetit, është shprehur ajo, transmeton Koha.net raportimin e FoNet-it.

E pyetur nga gazetarët në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës, Bërnabiq tha se “është një ditë e rëndë për të dhe konsideron se pa rajon stbail nuk ka as Serbi stabile, e as ndonjë vend tjetër në rajon”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

alipash tepelena14/12/2018 15:16

a i ndrove fjalt barnaBICH- a? po ti tha se nese bohet ushtri serbia do te hyj me ushtri! e shka u bo tash?

Shto koment

Të ngjashme