Avionët rusë në Serbi deri në fund të vitit

Avionët rusë në Serbi deri në fund të vitit

13 shtator 2017 22:56

Gjashtë avionë MiG-29 , të rimontuar, të ngjyrosur e të pajisur për Ushtrinë e Serbisë nga Rusia do të shkojnë në Serbi deri në fund të vitit, transmeton Koha.net.

Kështu ka paralajmëruar ministri serbi i Mbrojtjes Aleksandar Vulin.

Ai, siç njofton FoNet, duke folur për gjendjen në Ushtrinë e Serbisë ka thënë se ajo është gatshme për siguri të vendit dhe se rezervat e luftës në Serbi janë qind për qind të paprekura.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme