Video

Ukraina nën mëshirën e Putinit

1
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Bota i ka lënë ukrainasit nën mëshirën e Vladimir Putinit, i cili po e pushton Ukrainën nga toka, deti dhe ajri me 150 mijë trupat e tij ushtarake. Vetëm dy ditë pasi njohu pavarësinë e rajoneve separatiste, Donetsk dhe Luhansk, lideri rus ka urdhëruar futjen e trupave ushtarake në shtetin fqinj.

Ukrainasit janë zotuar se do të mbrohen, pavarësisht raporteve ruse se ka shkatërruar brenda pak orësh sistemin e mbrojtjes ajrore të Ushtrisë ukrainase. Të dyja palët raportojnë për dhjetëra të vrarë në radhët e kundërshtarit.