Video

Dialogu Kosovë-Serbi e situata në Bosnjë, çështje me prioritet për BE-në

1
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Në Bashkimin Evropian presin që takimi i së martës midis kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe homologut të tij serb, Petar Petkoviq, në kuadër të dialogut në Bruksel, të shërbejë për përgatitjen e një takimi të ri midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq

Takimi i radhës midis kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi, dhe homologut të tij serb, Petar Petkoviq, do të mbahet të martën në Bruksel.

Në Bashkimin Evropian presin që ky takim të shërbejë për përgatitjen e një takimi të ri midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.