Video

Kurti i gatshëm për takim me Vuçiqin këtë muaj, s’ka informacione për kushtëzime

1
 

“Është diskutuar mundësia e një takimi të mundshëm në javën e dytë të dhjetorit në Bruksel me presidentin e Serbisë. Nuk kam kurrfarë informacioni që ka kushtëzime nga ndokush, veçse vlerësimi se a duhet të mbahet një takim i tillë ose jo i përket ndërmjetësuesit, lehtësuesit siç e quajnë ata veten”, ka thënë kryeministri Kurti

Prishtinë, 5 dhjetor – Java e dytë e dhjetorit pritet t’i bëjë bashkë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në kuadër të diskutimeve të nivelit të lartë në procesin e dialogut.

Kreu i ekzekutivit kosovar njoftoi se po pret nga ndërmjetësuesit konfirmimin për takim.