Video

Kurti ripërsërit: Nuk do të ketë Asociacion njëetnik

1
 

Çështja e të pagjeturve do të jetë tema kryesore në takimet e delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se pikërisht prej rezultateve që do të dalin nga këto bisedime do të varet edhe takimi i tij i ardhshëm me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.