Video

Rama: Manovrat ushtarake serbe nxisin nacionalizmin vandal

1
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

“Serbia të ndalë manovrat teatrale ushtarake afër kufirit të Kosovës,” ishte mesazhi që ka përçuar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë vizitës së tij në Kosovë.

Situata delikate në veri të Kosovës e ka sjellë Ramën direkt nga SHBA-ja në Kosovë, duke lënë anash edhe dallimet dhe përplasjet në distancë që kishte me kryeministrin Albin Kurti.