Video

Një foshnjë 3-javëshe dhe një lehonë mes 24 viktimave nga COVID-19 të dielën

1
 

Edhe 24 persona të tjerë kanë vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, derisa janë shënuar edhe 890 raste të reja, është bërë e ditur në raportin e përditshëm të së dielës. Mes personave të vdekur kanë qenë edhe një foshnje tri-javëshe dhe një lehonë. Të hospitalizuar në të gjithë Kosovën, janë 1.207 pacientë, prej tyre 87 janë në mjekim intensiv që është shifër rekorde në këtë njësi

Një foshnjë 3-javëshe është mbase viktima më e re nga COVID-19 në Kosovë. Foshnja vdiq të shtunën mbrëma, ndërkohë që kishte ditë që ajo po trajtohej me ventilim mekanik në Njësitin Covid në Klinikën e Neonatalogjisë, ku ishte shtruar në gjendje të rënduar shëndetësore.

Komplikimeve si pasojë e COVID-19 nuk u mbijetoi edhe një lehonë, ndërkohë që sipas raportit të së dielës të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë shënuar 24 viktima nga kjo sëmundje.