Video

Konjufca: Duhet koordinim me Shqipërinë që të mos dëmtohemi në dialog

1
 

Shqipëria, është vendi i pari që kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka zgjedhur ta vizitojë.

Ai fillimisht është takuar me homologun e tij, Gramoz Ruçi, ku edhe tha se kanë biseduar në veçanti për përballje e Kosovës në dialogun me Serbinë dhe sfidën e Gjykatës Speciale.