Video

Vendosen marrëdhëniet diplomatike Kosovë-Izrael

1
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Kosova dhe Izraeli të hënën kanë zyrtarizuar njohjen.

Ndonëse pa takim fizik, përmes video-lidhjeve, ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, dhe homologu i saj izraelit, Gabriel Ashkenazi, kanë nënshkruar dokumentin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes të dyja vendeve.