Video

Aktakuzat nga Specialja dhe dorëheqja e Thaçit nxitin reagime të partive

1
 

Pak orë nga konfirmimi i aktakuzës kundër presidentit Hashim Thaçi e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, LDK-ja ka mbledhur Kryesinë.

Sikurse edhe në fillim të saj, as pas përfundimit të mbledhjes, e cila ka zgjatur rreth 40 minuta, anëtarët e Kryesisë nuk kanë shpalosur detaje lidhur me atë se çfarë kanë diskutuar.