Video

Shefi i Zyrës së BE-së: Çështja e Asociacionit ende është temë e hapur

1
 

Ka një muaj që ka marrë mandatin, e shefi i ri i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, gjatë së martës qëndroi në Mitrovicën e Jugut dhe të Veriut. Ai takoi udhëheqësit e këtyre dy komunave, derisa foli rreth Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Në një konferencë për media, tha se Asociacioni i komunave serbe është temë e hapur, për të cilën duhet të flitet në Bruksel në kuadër të marrëveshjes, raporton KOHA.