Video

Krerët e OVL-së së UÇK-së dyshohen për pengim të drejtësisë

1
 

Pengimi i drejtësisë është dyshimi mbi të cilin Zyra e Prokurorit të Specializuar ka arrestuar dy zyrtarët e Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Gucati dhe Haradinaj janë arrestuar pasditen e së premtes dhe të njëjtit janë dërguar në Hagë.