Ndarja e buxhetit për zgjedhjet në Podujevë përplas publikisht VV-në me LDK-në

20 February 2020 09:21

Sekretarët e përgjithshëm të ministrive në Qeverinë e Kosovës që janë shkrirë në ministri tjera, janë larguar nga pozitat e tyre.

Propozimin për një gjë të tillë, në mbledhjen e ekzekutivit, e ka paraqitur vetë kryeministri Albin Kurti, raporton KTV.

Menjëherë pas miratimit të këtij vendimi, ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka propozuar sekretarin e ri të përgjithshëm.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Të ngjashme