Video

Haradinaj thotë se Mini-Schengeni ballkanik do ta rriste ndikimin e Rusisë e Kinës në rajon

1
 

Kosova nuk ka nevojë të shkojë në zgjedhje të reja, porse duhet të shkurtohet afati i ankesave për subjektet politike dhe të zbatohet vullneti i popullit.

Kështu ka deklaruar kryeministri në detyrë i vendit, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media gjatë së martës, pas takimit me ministrin italian të Mbrojtjes, raporton KTV.