Video

Gëzohet Nisma, PZAP-ja anulon votat nga Serbia dhe çon në rinumërimin 1472 vendvotimeve

1
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Votat nga më shumë se 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia, do të largohen nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 6 tetorit.

Vendimin e ka marrë Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, duke i shpallur këto votat në këto pako të pavlefshme, kërkesë kjo e koalicionit Nisma-AKR-PD, raporton KTV.