Video

Kurti: Brenda një muaji, marrëveshja me LDK-në

2

Kryetari i Vetëvendosjes dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti ka thënë se brenda 1 muaji pritet të arrihet marrëveshja me LDK-në për koalicionin qeverisës.

Në një intervistë për gazetën britanike “The Guardian”, Kurti thotë se prioritet i tij është punësimi dhe drejtësia, e jo marrëveshja me Serbinë, raporton TV Arta.