Video

Për 24 orë, 5 të vdekur e 7 të lënduar nga aksidentet në trafik në Kosovë

1
 

Dy persona kanë vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku në autostradën Vërmicë-Prishtinë gjatë mëngjesit të së shtunës, saktësisht, në fshatin Peqan të Suharekës. Viktimat dhe të lënduarit, të gjithë, janë shtetas të Shqipërisë. Policia e ka konfirmuar rastin, por nuk ka dhënë shumë detaje.

“Sot, më 05.10.2019, në orën 09:30, në autostradë, konkretisht në kilometrin e 36-të Vërmicë-Prishtinë (fshati Peqan i Suharekës), ka ndodhur një aksident ku janë përfshirë dy automjete (një furgon udhëtarësh dhe një kamion). Si pasojë e aksidentit, kanë humbur jetën dy persona dhe tre të tjerë janë lënduar”, ka thënë Policia, raporton KTV.