Video

Sulmohet një autobus me kosovarë në Serbi, reagon MPJ

1

Një autobus, i cili udhëtonte nga Prishtina për në Frankfurt nëpërmes Serbisë, është sulmuar afër Krushevacit, të shtunën mbrëma.

Autobusi ishte plot me udhëtarë në kohën kur u sulmua. Autobusi ishte sulmuar me gurë dhe përpos dëmeve që pësoi në xhama, nuk pati të lënduar.