Video

Kurti e Konjufca paditin Thaçin e Veselin, shkak “Syri i Popullit”

1
 

Për dëshmi të rrejshme nën betim është paditur presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli.

Padia është bërë në Prokurori nga kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Glauk Konjufca.