Mustafa thotë se është koha që qeveria Haradinaj të shkojë në shtëpi

11 January 2019 19:11

I preokupuar me qeverisjen e Ramush Haradinajt është shfaqur paraardhësi i tij, Isa Mustafa.

Në një mbledhje me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike, kryetari i kësaj partie ka thënë se mbesin të interesuar ta rrëzojnë qeverinë, raporton KTV.

Mustafa, për më tepër, tha se qeveria Haradinaj ka vënë në pikëpyetje raportet BE – Kosovë.

Dialogu, sipas Mustafës, është përgjegjësi e qeverisë dhe se partia e tij do të japë kontributin në Kuvend.

Ish-kryeministri Mustafa, ka thënë se nuk pajtohet me diskursin aktual politik të PDK-së, derisa ka thënë nuk i bie pishman që e bëri Hashim Thaçin president.

Lidhja Demokratike e Kosovës, sipas Mustafës, ka besimin të ndërmjet 27 e 30 % të qytetarëve të Kosovës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Të ngjashme