Sot, dita e fundit e fushatës në Istog

Sot, dita e fundit e fushatës në Istog

15 dhjetor 2017 11:12

Sot është dita e fundit e fushatës zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Komunën e Istogut.

Me vendim të Komisionit Qendror Zgjedhor fushata ishte paraparë të zgjasë 5 ditë, nesër do të jetë heshtje zgjedhore, kurse, të dielën më 17 dhjetor, qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimin.

Gara zgjedhore për kryetar të Istogut zhvillohet në mes kandidatit të AAK-së, Gani Dreshaj dhe atij të LDK-së, Haki Rugova.

Rivotimi në Komunën e Istogut do të mbahet pas vendimit të PZAP-së, i cili ka pranuar si të bazuar ankesën e LDK-së, e cila kishte kërkuar që të anulohen votat me postë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme