Delawie: Kosovë, dil e voto Foto: Koha / arkiv

Delawie: Kosovë, dil e voto

19 nëntor 2017 14:54

Ambasadori i SHBA-së, Greg Delawie ka thënë se sot dita e zgjedhjeve ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Delawie, përmes një statusi të postuar në Twitter, ka thënë se Eliot Engel ka vizituar koalicionin e organizatave joqeveritare “Demokracia në Veprim” dhe KQZ-në.

Ai ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të dalin dhe të votojnë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme