Muhaxheri, Bislimi, Tahiri e Kuçi vënë bast për balotazh

Muhaxheri, Bislimi, Tahiri e Kuçi vënë bast për balotazh

15 nëntor 2017 22:00

Katër përfaqësuesit e katër subjekteve politike, Gazmend Muhaxheri nga LDK-ja, Besnik Bislimi nga VV-ja, Abelard Tahiri nga PDK-ja dhe Blerim Kuçi nga AAK-ja kanë vënë bast në “Rubikon” të KTV-së për raundin e balotazhit që do të mbahet më 19 nëntor.

Muhaxheri dhe Bislimi kanë vënë bast për garën e Prishtinës, ndërsa Tahiri e Kuçi për garën në nivel vendi.

Bastet e dakorduara të tyre janë si në vijim:

- Gazmend Muhaxheri: Arban Abrashi fiton në Prishtinë me diferencë deri në 3000 vota kundrejt Shpend Ahmetit

- Besnik Bislimi: Arban Abrashi merr më pak vota se në raundin e parë, Shpend Ahmeti fiton, PDK-ja e bart Jerusalemin në Skënderaj

- Abelard Tahiri: PDK-ja qeverisë me 10 komuna (përfshirë Skënderajn)

- Blerim Kuçi: AAK-ja qeverisë me shtatë komuna

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme