Nis rinumërimi i 629 kutive

Nis rinumërimi i 629 kutive

01 nëntor 2017 17:51

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka filluar rinumërimi i kutive të votimit për të cilat vendosi sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Bëhet fjalë për rreth 629 kuti votimi nga zgjedhjet për Kuvende Komunale.

Lajmi për KP është konfirmuar nga zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Sipas zyrtarëve të KQZ-së, është planifikuar që brenda një ndërrimi të punës të rinumërohen 60 kuti votimi.

Në total brenda një dite parashihet të numërohen 120 kuti votimi. Nëse arrihet të ndiqet kjo dinamikë i bie që brenda një jave të përmbyllet ky rinumërim

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme