Rezultatet përfundimtare: Kush hyn në balotazh për kryetarë të komunave

Rezultatet përfundimtare: Kush hyn në balotazh për kryetarë të komunave

31 tetor 2017 14:50

KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit për kryetarë komunash.

Nga rezultatet e shpallura, 19 komuna do të detyrohen të mbajnë edhe rundin e dytë të zgjedhjeve.

Cilat janë ato dhe cilët kandidatë hyjnë në balotazh, mund të mësoni më poshtë:

Gjakova: Ardian Gjini (AAK) – Mimoza Kusari-Lila (Alternativa)

Gjilan: Lutfi Haziri (LDK) – Sami Kurteshi (VV)

Dragash: Selim Kryeziu (LDK) – Shaban Shabani (PDK)

Istog: Haki Rugova (LDK) – Gani Dreshaj (AAK)

Kaçanik: Besim Ilazi (PDK) – Basri Kodra (VV)

Klinë: Sokol Bashota (PDK) – Zenun Elezaj (AAK)

Kamenicë: Qëndron Kastrati (VV) – Shaip Surdulli (LDK)

Mitrovicë: Valdete Idrizi (PDK) – Agim Bahtiri (AKR)

Obiliq: Xhafer Gashi (AAK) – Mehmet Krasniqi (LDK)

Rahovec: Smajl Latifi (AAK) – Idriz Vehapi (PDK)

Podujevë: Agim Veliu (LDK) – Ajet Potera (VV)

Prishtina: Shpend Ahmeti (VV) – Arban Abrashi (LDK)

Prizren: Shaqir Totaj (PDK) – Mytaher Haskuka (VV)

Shtime: Naim Ismajli (PDK) – Fatmir Rashiti (Kandidat i pavarur)

Suharekë: Bali Muharremaj (AAK) – Sali Asllanaj (LDK)

Ferizaj: Agim Aliu (PDK) – Muharrem Svarqa (LDK)

Vushtrri: Ferit Idrizi (PDK) – Xhafer Tahiri (LDK)

Malishevë: Ragip Begaj (Nisma) – Mursel Gashi (PDK)

Kllokot: Strahinja Spasiq (Lista Serbe) – Bozhidar Dejanoviq (GI)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme